Dunakeszi országos kulturális eseménynek ad otthont a Katonadombon. Egy csodálatos és különleges koncertnek, vizuális élménynek lehetnek tanúi mindazok, akik a dunakeszi Szent István-napi ünnepségre ellátogatnak, ahol A Szent Korona országa ősbemutatóját élvezhetik, közel 300 előadó tolmácsolásában.
A zenemű megálmodója, producere és egyik szövegírója Kaszás Géza. színművész, rendező, társszerzők: Gulya Róbert zeneszerző - legutolsó munkája a Most vagy soha című film zenéje és Varga Tibor, jogtörténész, költő, szövegíró. Az öttételes mű a világ kezdetétől a ránk váró, remélhetően boldog jövőig mutat fel fontos eseményeket a magyarság történetéből.
„A Szent Korona országa oratórium a szimfonikus zenekarral és kórussal megszólaltatott mű olyan hangzásvilágot teremt, olyan energiát zúdít a hallgatóságra, mellyel a rockzenekarok sem képesek versenyezni. A világ változik, a zenei műfajok alkalmazkodnak, hogy a közvetíteni kívánt gondolatokat mindenki értse, hatása alól ne tudja kivonni magát. Bízom abban, sokan el fognak jönni az előadásra, hiszen a filmzenei koncertek rendkívül népszerűek, mi pedig a legszebb, legizgalmasabb, legdrámaibb „filmhez”, a történelmünkhöz írtunk zenét, ami a jelenkor zenei ízlésvilágának is maradéktalanul megfelel, még a fiatal generáció számára is „ . (Kaszás Géza)
Közreműködnek:
- Budapesti Kórus – karigazgató: Hegyi Barnabás
- Mátyás-templom énekkara – karigazgató: Hegyi Barnabás
- Budapesti Lantos Kórus – karigazgató: Szarka Tamás
- Harmónia Kórus, Vác – karigazgató: Szarka Tamás
- Vox Musica Kórus, Budapest – karigazgató: Balásházi Bálint
- Dunakeszi Farkas Ferenc AMI kamarakórusa, kórusvezető: Nemeskéri Emese
- Dunakeszin működő kórusok énekesei
- Dunakeszi Szimfonikus Zenekar
- Fehér Boglárka – kobyz
- Juhász Endre – duduk
- Varga Tamás – taiko
- Rálik Szilvia – a Magyar Állami Operaház művésze
- Manuel Betancourt Camino – a Honvéd Férfikar szólistája
Vezényel: Farkas Pál
Ízelítő és rövid ismertető az oratóriumról, itt.